ویزای اشتغال کانادا

ویزای اشتغال کانادا

دریافت ویزای کار کانادا با تاسیس یک کسب و کار

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا که دارای سوابق مدیریتی و تخصصی بوده و شرایط مالی مطلوبی دارند برای مهاجرت به کانادا اقدام به تاسیس و راه اندازی یک بیزنس می کنند و به صاحبان مشاغل در کانادا می پیوندند. در ویزای کار کانادا با راه اندازی یا خرید بیزنس تحت برنامه International Mobility، سرمایه گذار خارجی می تواند پس از تاسیس یک کسب و کار و یا داشتن مالکیت اکثریت سهم (۵۰ درصد به بالا) از یک تجارت موجود در کانادا، ویزا و اجازه کار کانادا را دریافت کند. پس از صدور مجوز کار، متقاضی می تواند با کسب شرایط لازم از طریق برخی از برنامه های مهاجرتی کانادا، برای اقامت دائم این کشور اقدام کند. این برنامه می تواند برنامه نیروی متخصص فدرال تحت سیستم Express Entry یا تحت یک برنامه مناسب برای مهاجرت تجاری استانی (PNP) باشد.

مزایای این ویزای کار برای سرمایه گذاران خارجی


•عدم نیاز به سرمایه اولیه زیاد برای راه اندازی بیزینس
•امکان دریافت ویزای کار در مدت زمان کوتاه
•عدم نیاز مستقیم به مدرک زبان برای درخواست ویزا و مجوز کار
•عدم نیاز به دریافت تاییدیه LMIA
•امکان ایجاد یا خرید بیزینس در همه شهرها و مناطق کانادا
•امکان تمدید مجوز کار
•امکان اقدام و دریافت اقامت دائم کانادا
•امکان دریافت مجوز کار بدون محدودیت (Open Work Permit) برای همسر متقاضی
•تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال
•دریافت ویزای کار کانادا با تاسیس یک کسب و کار

 

ویزا کار انتقال درون شرکتی کانادا ICt

از طریق برنامه انتقال درون شرکتی کانادا (Intra-company transferees)، می‌توان مجوز کار در این کشور را بدست آورد.در صورتی که مجموعه ای فعال در ایران دارید که حداقل 10 کارمند بیمه شده داشته باشد و مالیات های شرکت پرداخت شده باشد وشما در سه حوزه‌ اجرایی، مدیریت ارشد یا دانش تخصصی داشته باشید .
در سه سال اخیر حداقل یک سال را به طور تمام وقت در موقعیت شغلی مشابه در شرکت مشغول به کار بوده اید. برنامه انتقال درون شرکتی، به شما اجازه خواهد داد که به صورت موقت در کشور کانادا به عنوان یکی از مدیران شعبه ی کانادایی مشغول به کار شوید. این مجوز قابل تمدید است.برای ورود موقت، باید از تمامی شرایط مهاجرت پیروی کنید.

خرید کسب و کار آماده

غیر از اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری شما می توانید در صورتی که جزو متقاضیان اقامت از طریق خرید کسب و کار آماده یا خرید بیزینس آماده در این کشور هستید نیز بدین منظور اقدام کنید.
اصولا غیر از اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری  می توان راه های مرتبط با همین حوزه یعنی اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت، اقامت کانادا از طریق خرید سهام یا اقامت کانادا از طریق تمکن مالی را در نظر بگیرید. هر چند برخی افراد ترجیح می دهند تا بدین منظور از ایده های تجاری خودشان بهره برداری کنند. خرید کسب و کار آماده کانادا یکی از راه هایی به شمار می رود که هر سال تعداد زیادی از سرمایه گذاران در این حوزه را راهی کشور کانادا می سازد.
برخی از صاحبان این کسب و کارها به دلایل مختلفی از قبیل بازنشستگی و مهاجرت به سایر نقاط این کشور کسب و کار خودشان را در معرض فروش قرار می دهند. این کسب و کارها به شکل آماده و در لحظه واگذاری و فروش غالبا از درآمد زایی مطلوبی برخوردار هستند. در این شرایط بهترین فرصت برای خریداران فراهم می شود تا به رغم نوپا بودن در بازار خرید کسب و کار آماده کانادا از شروع خوبی در این زمینه برخوردار شوند.
البته با توجه به نوع کسب و کار و فعالیت مورد نظر قیمت کارخانه یا شرکت و سایر مراکز تجاری در این کشور متفاوت است و نمی توان قیمت دقیقی را بدین منظور برای آنها در نظر گرفت.

 

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری سیستم مهاجرت به کانادا را کاملا تغییر داد و پس از راه اندازی سیستم اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا، بسیاری از متقاضیان که قبلا از روش معمول مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال اقدام میکردند پشت درهای بسته ماندند. در حال حاضر اداره مهاجرت کانادا هر ماه حداقل امتیاز فرد انتخاب شده جهت اخذ اقامت دائم کانادا را اعلام میکند. طی یکی از برنامه های زیر نیروی کار متخصص نیروی کار ماهر و یا نامزد استانی فرد میتواند از طریق اکسپرس انتری در کانادا مشغول به کار شود
  • Federal skilled worker 

  • Federal skilled trade

  • Provincial nomine
این سیستم دو مرحله دارد ابتدا پر کردن فرم درخواست آنلاین وارد کردن اطلاعاتی که د رسطح امتیاز شما تاثیر گذارند مثل سن مدرک زبان سابقه ی کاری و مدرک تحصیلی درصورت یکه حداقل امتیاز مورد نظر را داشته باشید که این امتیاز با توجه به فدرال بودن و انتخاب کردن استانی برای مهاجرت متفاوت است وارد سالن انتظار می شود که اصطلاحا پول نام دارد.
مرحلهی بعد انتخاب فرد مورد نظر توسط دولت از پول است در صورتی که انتخاب شوید برای شما دعوت نامه ای برای سابمیت کردن مدارک ارسال میشود . اگر به عنوان نیروی کار ماهر اقدام کرده باشید و امتیازات موردنظر را کسب کنید مستقیما با اقامت دایم وارد کانادا می شوید در غیر این صورت اگر از روش های دیگر سیستم اکسپرس اقدام کنید بعدا می توانید اقامت خود را با توجه به این که زندگی و تحصیل و کار در کانادا به امتیازات شما اضافه میکند به اقامت دایم تبدیل کنید.

فرم مشاوره