ویزای اشتغال آلمان

ویزای اشتغال آلمان

متقاضیان زیادی برای مهاجرت به آلمان عالی الخصوص از طریق کار وجود دارند. نرخ بیکاری این کشور حدودا 3 درصد است و این یکی از دلایل جذب بالای نیروی کاری خارجی این کشور می باشد. سه روش برای اخذ ویزای کاری آلمان وجود دارد. که در این مقاله به بررسی شرایط کلی آن می پردازیم.

ویزای کار آلمان از طریق پیشنهاد کار یا جاب آفر JOB OFFER


اخذ این ویزا در صورتی است که شما یک پیشنهاد کاری از کارفرمای آلمانی دریافت کنید. پس از گرفتن جاب آفر می توانید به همراه مدارک مورد نیاز، به سفارت آلمان مراجعه کرده و درخواست ویزای کار آلمان را بدهید. با توجه به بحران نیروی فعال کاری در کشور آلمان از سال 2020، این شرایط برای شهروندان اتحادیه اروپا و دیگر کشورها یکسان است و نیازی به 6ماه آگهی دادن در اتحادیه برای شغل مورد نظر نیست. از جمله شرایط مورد نیاز برای اخذ جاب آفر از آلمان داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس، تخصص بالا در حرفه، سابقه کار و تسلط به زبان آلمانی و داشتن حداکثر سن 45 سال می باشد.


ویزای جستجوی کار آلمان یا جاب سیکر JOB SEEKER


با اخذ ویزای جستجوی کار آلمان متقاضیان اجازه دارند که به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند و به جستجوی کار بپردازند و در صورتی که موفق به یافتن شغل متناسب با تخصصتان در آلمان شوید می توانید اقامت کاری این کشور را دریافت کنید، در صورتی که در این مدت موفق به یافتن کار نشدید باید کشوررا ترک کنید ، و مدت زمان این ویزا تمدید نخواهد شد.
نکته قابل توجه در این مورد این است که در مدت 6 ماه متقتضیان اجازه دارند 10 ساعت در هفته مشغول به کار شوند و علاوه بر داشتن حقوق با محیط کاری آلمان و کارفرمایان آشنا شوند.از شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان داشتن مدرک حداقل لیسانس، حداقل 3 سال سابقه کار و مدرک زبان آلمانی B1 است.

دوره های آوسبیلدونگ در آلمان (Ausbildung)


دوره آوسبیلدونگ، به دوره های فنی حرفه ای 18 تا 24 ماهه در کشور آلمان گفته می شوند که شما را برای ورود سریع به بازار کار در حرفه ای خاص آماده می کند. این دوره ها به صورت کاملا تخصصی برگزار می شوند و لذا شانس ورود به بازار کار نه تنها آلمان بلکه سایر کشورهای اروپایی نیز پس از پایان دوره بسیار بالاست. از شرایط لازم برای ورود به این دوره ها داشتن سن 25 تا 45 سال، بسته به رشته، ارائه مدرک زبان آلمانی B1 یا B2 می باشد.


مشاغل مورد نیاز آلمان


به چند نمونه از این مشاغل اشاره می کنیم. پرستاری، مامایی ، پزشکی، ارتوپدی، توانبخشی و به صورت کلی گروه سلامت، رشته های گروه مهندسی علی الخصوص، مهندسی برق، آی تی، برنامه نویسی، مکانیک وده ها رشته دیگر


شرط سنی مهاجرت به آلمان از طریق کار

معمولا برای ویزای کار آلمان، محدودیت سنی وجود ندارد، اما بهترین سن برای اخذ ویزای کار آلمان بین 25 تا 40 سال است. زیرا درسن پایین تر از 25 سال معمولا تجربه کاری مناسبی وجود ندارد و از سوی دیگر هر چه سن بالاتر رود کارفرمایان تمایل کمتری به استخدام متقاضی دارند. زیرا سنین بالاتر به سن بازنشستگی نزدیک تر هستند.

فرم مشاوره