ویزای چین

ویزای توریستی چین


ویزای توریستی از جمله راه های ورود به این کشور زیبا و تاریخی می باشد. کشور چین یکی از ایده‌‌آل‌ترین مقاصد توریستی جهان به شمار می رود. در هر فصلی از سال که به این کشور سفر کنید، دست خالی از آن باز نخواهید گشت و مطمئنا اوقات خوشی را در آنجا سپری خواهید کرد. کشور چین از رودخانه زرد و یانگ تسه سرچشمه می‌گیرد و طبق افسانه‌های کهن پانگو نخستین موجود زنده و خالق تمام اساطیر چین است. در واقع قدمت به ثبت رسیده کشور چین در حدود ۴۰۰۰سال پیش و از زمان سلسله شانگ بوده است. کشور چین، یک کشور توریستی پهناور با پیشینه تاریخی بسیار غنی است. سیر و سیاحت در فرهنگ این کشور خالی از لطف نیست. فرهنگی که ریشه‌های آن با غذاها، آداب و رسوم، لباس‌ها، طالع بینی، کونگ فو، اپرا و … گره خورده است.

ماه‌های طلایی سفر به چین: آپریل، می، سپتامبر و اکتبر هستند. سفر در این ایام یعنی هوایی مطبوع، مناظری بهشتی و البته متحمل شدن کمی هزینه بیشتر. مزیت سفر در سایر ماه‌های سال این است که از شلوغی و هزینه اضافه خبری نیست و این که هر فصل زیبایی خاص خود را دارد.

شرایط ویزای توریستی چین


ویزای توریستی چین در ۳ نوع عادی، فوری و خیلی فوری اعطا می‌شود. ویزای توریستی چین برای مدت ۳ ماه دارای اعتبار است اما شما با این ویزا فقط تا ۳۰ روز می‌توانید در خاک چین اقامت داشته باشید. شرط دریافت ویزای توریستی چین فقط تمکن مالی می‌باشد و هیچ سخت‌گیری خاص دیگری برای اعطای ویزای چین وجود ندارد. در واقع هرچه مبلغ تمکن مالی شما بیشتر باشد، شانس بهتری برای اخذ ویزای چین خواهید داشت. برای دریافت ویزای چین نیازی به گرفتن وقت سفارت نیز ندارید. همچنین حضور شخص متقاضی برای درخواست ویزای چین الزامی نیست و حتی می‌توانید درخواست خود را از طریق شخص دیگری به سفارت چین ارائه کنید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که درخواست ویزای چین حتما باید از طریق شخص متقاضی و یا نماینده ایشان ارسال شود و نمی‌توانید مدارک را از طریق پست ارسال کنید.

هزینه های ویزای توریستی چین


یکی از نکات مهمی که در زمان اخذ ویزا چین باید با آن توجه کنید، هزینه ویزای کشور چین می باشد. هزینه ویزای توریستی چین با توجه به نوع ویزای دریافتی متفاوت می باشد. هزینه ها با توجه به نوع اخذ ویزای چین به صورت زیر می باشد :

هزینه های ویزای توریستی چین

1ویزا توریستی گروهی

هزینه ویزای چین در نوع توریستی گروهی به ۲ صورت عادی و فوری می باشد. در ویزای عادی هزینه حدود ۹۰ دلار است که این ویزا بعد از ۷ روز و در ویزای فوری ۱۲۰ دلار و ۳-۵روز بعد تحویل داده می شود.

2توریستی انفرادی

هزینه ویزای چین در نوع توریستی انفرادی به دو صورت عادی و فوری می باشد که در ویزای عادی هزینه حدود ۱۰۵  دلار که بعد از ۷ روز و در ویزای فوری ۱۳۵ دلار است که ۳-۵ روز بعد تحویل داده می شود..

3یک ماه تجاری

هزینه ویزای چین در نوع یک ماه تجاری به دو صورت عادی و فوری می باشد که در ویزای عادی هزینه حدود ۱۹۰ دلار که بعد از ۱۲ روز و در ویزای فوری ۲۲۰ دلار و بعد از ۳-۵ روز تحویل داده می شود.

4سه ماه تجاری

در این روش فقط ویزای عادی وجود دارد که هزینه ویزا ۳۹۰ دلار  می باشد که بعد از ۱۴ روز آماده تحویل می باشد. در این نوع از ویزا دارا بودن ۵ فقره ویزای انفرادی الزامی می باشد .

5شش ماه تجاری (مولتی)

در این روش فقط ویزای عادی وجود دارد که هزینه ویزا ۵۷۰ دلار  می باشد که بعد از ۱۴ تحویل داده می شود. در این نوع از ویزا دارا بودن ۵ فقره ویزای انفرادی الزامی می باشد .

6یکساله مولتی

در این روش از ویزای چین در نوع یکساله مولتی فقط یک نوع ویزای عادی وجود دارد که هزینه ویزا ۷۰۰ دلار می باشد که بعد از ۱۴ روز آماده تحویل می باشد. در این نوع از ویزا دارا بودن 5 فقره ویزای انفرادی الزامی می باشد.

    برای گرفتن این ویزا باید مدارکی را فراهم کنید این مدارک شامل موارد زیر می باشند:

  • ۲ قطعه عکس ۶*۴

  • تمکن مالی مناسب

  • پاسپورت که حداقل بیش از ۷ ماه اعتبار و ۳ صفحه خالی داشته باشد

  • نامه تمکن مالی با حداقل موجودی معادل ۳۰۰۰ دلار آمریکا از بانک (ترجیحا با مهر برجسته)

فرم مشاوره