ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا شامل سه نوع ویزا : (ویزای سینگل، ویزای مولتیپل و سوپر ویزای کانادا) می شود . ویزای توریستی کانادا، که تنها یکبار فرصت ورود به کشور کانادا را برای فرد متقاضی (در زمان مشخص شده) فراهم می کند؛ ویزای سینگل است به گونه ای که با تمام شدن مدت اعتبار این ویزا، فرد ملزم به ترک خاک کانادا می باشد.
ویزای مولتیپل یا ویزای مولتی کانادا از جمله ویزای های توریستی ۵ ساله می باشد که ضمن فراهم کردن اقامت موقت برای فرد، پس از پایان مدت زمان اعتبار پاسپورت، اعتبار خود را از دست می دهد. این ویزا با داشتن شرایطی چون فراهم کردن اقامت در کانادا به مدت ۶ ماه پس از هر بار ورود، تمدید ویزا به مدت ۶ ماه در صورت داشتن شرایط قانع کننده، داشتن اعتبار تا پایان اعتبار پاسپورت و نامحدود بودن دفعات ورود به کانادا به یکی از پرطرفدارترین ویزاهای توریستی کانادا تبدیل شده است. البته باید توجه کنید که داشتن دعوتنامه رسمی از کشور کانادا، یکی از مدارک لازم جهت دریافت ویزای مولتی کانادا می باشد.
از دیگر انواع ویزای توریستی، ویزای والدین است که مناسب برای پدر بزرگ، مادر بزرگ و یا پدر و مادر فردی است که ضمن برخورداری از prفرزند سن بالای ۱۸ سال دارد. البته دریافت این نوع ویزا نیز مستلزم ارائه دعوتنامه ای معتبر از کشور کانادا (از سوی فرزند و یا نوه) می باشد این ویزا به نام سوپر ویزا شناخته میشود.
ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا چیست ؟

ویزای توریستی کانادا به شما اجازه می دهد که وارد خاک کانادا شوید و برای مدتی معین در این کشور اقامت کنید. ایرانیانی که باهدف اقامت کوتاه‌مدت به کانادا سفر می‌کنند نیازمند ویزای توریستی هستند؛ مگراینکه دارای اجازه اقامت دائم باشند یا شهروندی کانادا را دریافت کرده باشند. خوب است بدانید کانادا هزینه‌های درمانی و بیمارستانی گردشگران را پرداخت نمی‌کند. بنابراین بهتر است پیش از سفر، برای خرید بیمه سفر با پوشش‌های مناسب پزشکی اقدام کنید.انواع ویزای توریستی کانادا


ویزای توریستی کانادا اغلب به دو نوع کلی تقسیم‌بندی می‌شود:
• ویزای ‌سینگل کانادا یا یک ‌بار ورود (Single Entry)
• ویزای مولتیپل کانادا یا چند بار ورود (Multiple Entry)

ویزای سینگل کانادا


با ویزای سینگل کانادا اجازه دارید تنها یک بار در مدت مشخص شده وارد خاک کانادا شده و تا پایان اعتبار ویزای‌تان در این کشور اقامت کنید. با خروج از کانادا ویزای شما بی اعتبار می‌شود، حتی اگر تاریخ پایان اعتبار آن فرا نرسیده باشد..

 

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای توریستی کانادا

این ویزا که به ویزای مولتی کانادا نیز شناخته می‌شود، به شما اجازه می‌دهد تا پایان اعتبار ویزا‌، به صورت نامحدود به کانادا رفت‌و‌آمد و در هر بار ورود به کانادا تا ۶ ماه در این کشور اقامت کنید.

پس از پایان مدت ۶ ماهه، کافی ا‌ست تنها چند ساعت از خاک کانادا خارج شوید و در ورود دوباره به کانادا، اجازه ۶ ماه اقامت مجدد در کانادا را خواهید داشت. این تمدید ۶ ماهه در شرایطی قابل افزایش است. کافی است برای افزایش این مدت اقامت درخواست بدهید؛ درصورت قانع‌کننده بودن شرایط‌تان آفیسر با درخواست شما موافقت خواهد شد.

از آنجایی که مدت اعتبار پاسپورت یا گذرنامه ایرانی ۵ سال است این ویزا به عنوان ویزای ۵ ساله کانادا نیز شهرت یافته است. البته مدت زمان اعتبار ویزای مولتیپل شما برابر با مدت زمان اعتبار گذرنامه‌تان خواهد بود.

سوپر ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا

سوپر ویزای کانادا یکی دیگر از انواع ویزای توریستی برای افرادی است که فرزندان یا نوه‌هایشان شهروند کانادا هستند یا اقامت دائم کانادا را دارند. مدت اعتبار این ویزا ۱۰ ساله است، اما با توجه به اینکه پاسپورت‌های ایرانی ۵ سال اعتبار دارند، این ویزا نیز با اعتبار ۵ ساله صادر می‌شود. با سوپر ویزای کانادا اجازه دارید در هر بار ورود به کانادا تا ۲ سال متوالی در این کشور اقامت کنید.

برای دریافت سوپر ویزا، دعوت‌نامه رسمی فرزند یا نوه بالای ۱۸ سال درخواست‌کننده ضرورت دارد همچنین فرد دعوت‌کننده باید ثابت کند که از عهده هزینه‌های دعوت‌شونده در طول مدت اقامت برمی‌آید؛ ازین رو حقوق ماهانه او باید حدود ۲۵ هزار دلار کانادا باشد و مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی‌اش ضمیمه پرونده درخواست ویزای متقاضی گردد.

فرم مشاوره