ویزای آمریکا

آمریکا مدت هاست که جنبه‌های مختلف توریستی، تحصیلی، کاری و زندگی دارای جاذبه‌های فراوانی برای متقاضیان مهاجرت به است و هر ساله افرادی برای اخذ اقامت آمریکا اقدام میکنند. مشخصا دسترسی به سفارت آمریکا در داخل ایران مقدور نبوده و متقاضیان درخواست ویزای آمریکا باید از طریق سفارت‌ های مستقر در کشورهای همسایه پیگیر پروسه ی ویزای خود باشند و یا از خدمات پیکاپ ویزا استفاده نمایند. ویزای آمریکا یا از نوع non immigration visa برای اقامت موقت و یا immigration visa برای اقامت دایم است .
بنابر اطلاعات وب‌سایت دولت آمریکا دسته‌بندی جزئی و زیر دسته‌های انواع ویزای Immigrant Visa آمریکا به ترتیب زیر است:
* این علامت یعنی افراد دارای ویزاهای H-1B، H-4 (به عنوان اعضای خانواده درجه یک دارنده ویزای H-1B)، K، L، و V اجازه دارند طبق قانون مهاجرت و ملیت، تابعیت دوگانه داشته باشند. مقررات فدرال نیز برای به رسمیت شناختن تابعیت دوگانه، انواع ویزای O، P و E را صادر می‌کند.

ویزای توریستی و بیزینس آمریکا Tourist or business Visa

عموما دو نوع ویزای آمریکا تحت عنوان ویزای توریستی و کاری ارائه می‌گردد:
ویزای B-1 بیزینس برای آن دسته از افرادی که در قراردادی علمی، آموزشی، تجاری، امور انحصار وراثت و یا مذاکره برای قرارداد شرکت دارند.
ویزای B-2 برای گشت و گذار و یا استفاده از خدمات درمانی صادر می‌شود که شامل موارد توریستی، ملاقات دوستان و خانواده، خدمات درمانی، فعالیت‌های خدماتی و یا اجتماعی می‌شود.
موضوع قابل توجه در این بخش نیز توانایی پوشش دادن هزینه ها در آمریکا و توانایی قانع کردن افسر پرونده با مستندات برای این که شما قصد اقامت کوتاه مدت در آمریکا را دارید و پس از اتمام بازه ی زمانی به کشور خود بر میگردید.و در نظر داشته باشید با ویزای توریستی شما اجازه ی کار و فعالیت در این کشور را نخواهید داشت.

ویزای کار آمریکا Work Visa


ویزای کار امریکا بر اساس نوع فعالیتی که در آمریکا می خواهید داشته باشید و برای فعالیت و کار پاره وقت در این کشور باید یکی از ویزا های زیر برای شما صادر گردد :

ویزای آمریکا H1-B برای مشاغل تخصصی

برای دریافت ویزای آمریکا از نوع H1-B شما ملزم به داشتن حداقل مدرک کارشناسی در تخصص کاری مورد نظر هستید.

ویزای آمریکا H-2A برای کارگران فصلی مزارع کشاورزی

این نوع از ویزای آمریکا به کارفرمایان آمریکایی این اجازه را می‌دهد تا زمانی که کارگران بومی آمریکایی در دسترس نباشند، از کارگران خارجی برای مشاغل فصلی و موقت در زمینه کشاوری بهره‌مند شوند..

ویزای آمریکا H2-B برای کارگران ماهر و غیرمتخصص

این نوع از ویزای آمریکا در زمان کمبود نیروی کار آمریکایی، به آن دسته از متقاضیان واجد شرایطی که برای مشاغل موقتی و فصلی در آمریکا درخواست داده‌اند اعطا می‌شود.

ویزای آمریکا H-3 برای کارآموزان

این نوع از ویزای آمریکا برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند تا برای مدت زمان حداکثر ۲ سال به منظور دریافت دوره آموزشی یک کارفرمای آمریکایی به این کشور پا بگذارند. شما می‌توانید طی بازه زمانی ذکر شده، دستمزدی از بابت گذراندن دوره کارآموزی در آمریکا دریافت کنید 

ویزای آمریکا H-4 برای وابستگان

چنانچه شما از دارندگان ویزای آمریکا نوع H هستید، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد شما امکان دریافت ویزای H-4 و همراهی شما در خاک آمریکا را خواهند داشت. اما باید متذکر شویم که همسر و فرزندان نامبرده اجازه کار در این کشور را نخواهند داشت.

ویزای آمریکا L-1 انتقال نیروی کار به یکی از شعبات خارجی شرکت

این نوع از ویزای آمریکا مناسب آن دسته از کارکنان شرکت‌های بین‌المللی است که قرار است به صورت موقت به شعبه اصلی، وابسته و یا جنبی کمپانی انتقال یابند.

ویزای آمریکا L-2 برای وابستگان

چنانچه دارنده ویزای آمریکا نوع L هستید، همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال شما می‌توانند با دریافت ویزای L-2 وارد خاک آمریکا شوند. چنانچه همسر دارنده ویزای L تمایل به انجام فعالیت کاری در آمریکا داشته باشد، ملزم به ارسال فرم I-765 و هزینه درخواست خواهد بود. اما در عین حال فرزندان مجاز به انجام کار در خاک آمریکا نخواهند بود.

ویزای آمریکا نوع O

این نوع از ویزای آمریکا مختص افرادی با توانایی‌های خارق‌العاده در زمینه‌های علوم، آموزش، هنر، تجارت و ورزش و یا دستاوردهای استثنایی و قابل توجه در زمینه تولیدات رسانه تلویزیونی و انیمیشن است.

ویزای آمریکا نوع P

این نوع از ویزای آمریکا به ورزشکاران، هنرمندان حوزه سرگرمی و پرسنل پشتیبان اضطراری که برای اجرا به ایالات متحده آمریکا آمده‌اند تعلق می‌گیرد.

ویزای آمریکا نوع Q

چنانچه قصد دارید تا در طرح‌های تبادل فرهنگی بین‌المللی آمریکا برای مقاصد ارائه آموزش، موقعیت استخدام، به اشتراک‌گذاری تاریخچه فرهنگی و آداب و رسوم کشور مبدا شرکت کنید، می‌توانید برای این نوع از ویزای آمریکا درخواست دهید

 

ویزای تحصیلی آمریکا Student Visa

ویزای آمریکا نوع F-1

این نوع از ویزای آمریکا برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد ادامه تحصیل در مدارس مورد تائید آمریکا و یا دوره‌های آموزش زبان انگلیسی را دارند. این ویزا زمانی مورد نیاز است که که طول دوره تحصیلی فرد بیش از ۱۸ ساعت در هفته باشد. همچنین این نوع از ویزای آمریکا برای دانش آموزان بین‌المللی که قصد شرکت در مقطع راهنمایی و دبیرستان دولتی امریکا را دارند صادر می‌گردد؛ اما دانشجوی مذکور تنها می‌تواند برای ۱۲ ماه در آن مدرسه به تحصیل بپردازد.

ویزای امریکا نوع M-1

این نوع از ویزای آمریکا مناسب متقاضیانی است که قصد شرکت در دوره‌های آموزشی غیر آکادمیک، فنی و حرفه‌ای و یا کارآموزی را در خاک امریکا دارند. دارندگان ویزای A ، E ، H-4 ، F-2 ،G، J-2 ، L-2 و M-2 آمریکا و یا سایر ویزاهای زیر دسته Nonimmigrant این کشور می‌توانند در مقاطع دولتی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان این کشور ثبت‌نام کنند.

فرم مشاوره