مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

کارافرینی استانی یا ثبت شرکتPNP


تجار و مدیرانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند میتوانند طریق سرمایه‌گذاری در برنامه های دولت‌های فدرال و استانی کانادا، شرکت کنند و از طریق آنها مسیر مهاجرت به کانادا را طی کنند کانادا قصد دارد از طریق برنامه‌های مهاجرت تجاری و سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، افرادی که توانایی قابل توجهی برای کمک به اقتصاد کانادا دارندرا به این کشور جذب نماید.
این برنامه‌ها با هدف توسعه ی اقتصادی و بهبود بازار کار کشور طریق جذب سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و افراد خوداشتغال در خارج از کانادا که دارای سرمایه ی کافی برای فعالیت اقتصادی، بینش قابل توجه در کسب و کار و مهارت‌های کارآفرینی هستند، ارائه می‌شوند.

کارآفرینی :

کانادا دارای یکی از اقتصادهایی با بیشترین پذیرش کسب و کار در جهان است و یک کشور بسیار فعال که در آن ایده های کسب و کار جدید ایجاد میشود اگر به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارآفرین هستنید، دولت کانادا و همچنین برخی استان های خاص ان ، گزینه های جذابی ارائه کرده اند.
در روش مهاجرت کارافرینی کانادا، پس از ورود به کانادا ملزم به راه اندازی کسب و کار خواهید بود و با توجه با این که زمانی که برای راه اندازی کسب و کار و کار آفرینی اقدام میکنید مستقیما نمیتوانید اقامت دایم کسب کنید در صورتیکه طرح بیزینسی و مدارک لازم شما از جمله سابقه ی مدیریت ی مدرک زبان تمکن مالی شما مورد تایید و پذیرش قرار گیرد برای شما ویزای کاری صادر میگردد که مدت آن معمولا بستگی به استانی دارد که در آن اقدام به اجرای طرح میکنید معمولا دو ساله که شما ملزم به اجرا ی تعهداتی در آن بازه ی زمانی خواهید بود در صورتی که بیزینس موفق و فعال باشد و به تعهدات خود عملکرده باشید پس از گذراندن بازه ی زمانی ویزا ی کار می توانید برا ی دریافت اقامت دایم اقدام کنید لازم به ذکر است که شخص درخواست کننده و اعضای خانواده ی وی که شامل همسر و فرزندان در شرایطی تا 22 سال میشود میتوانند در طول این پروسه همراه باشند.

استارتاپ

در واقع start up یک کسب و کار نوپایی است که عموما در زمینه تکنولوژی فعالیت دارد. در طی چند سال اخیر سازمان مهاجرت کانادا، با هدف تشویق صاحبان کسب و کارها به مهاجرت به این کشور، روش ویزای اتارتاپ کانادا را مطرح کرد تا دارندگان ایده ها و طرح های نو و کار آفرینان خلاق بتوانند با سرمایه گذاری در این کشور، بستر مهاجرت را برای خود مهیا نمایند.

مراحل دریافت ویزای استارتاپ کانادا:
• نوشتن یک ایده و طرحی خلاق و نو
• ارایه ایده نوشته شده به یکی از شرکت های معتبر (صندوق های سرمایه گذاری کارآفرینی، فرشتگان سرمایه گذاری و مرکز رشد استارتاپی)
• تایید طرح توسط یکی از شرکت های معتبر ذکر شده (تقریبا بعد از این مراحل و تایید شدن ایده صاحب طرح، پروسه ویزای استارتاپ کانادا شکل می گیرد.

مهاجرت از طریق برنامه‌های تجاری استان‌های کانادا

مهاجرت از طریق برنامه‌های تجاری استان‌های کانادا

برخی استان های خاص، برنامه های تجاری ویژه ای را در برنامه های استانی (PNP) خود دارند. علاوه بر آن، کبک و دولت کانادا برنامه های مهاجرت تجاری محبوبی را اجرا می کند.

ویزا کار انتقال درون شرکتی کانادا ICTیا ثبت شعبه

از طریق برنامه انتقال درون شرکتی کانادا (Intra-company transferees)، می‌توان مجوز کار در این کشور را بدست آورد.در صورتی که مجموعه ای فعال در ایران دارید که حداقل 10 کارمند بیمه شده داشته باشد و مالیات های شرکت پرداخت شده باشد وشما  در سه حوزه‌ اجرایی، مدیریت ارشد یا دانش تخصصی داشته باشید . در سه سال اخیر حداقل یک سال را به طور تمام وقت در موقعیت شغلی مشابه در شرکت مشغول به کار بوده اید. برنامه انتقال درون شرکتی، به شما اجازه خواهد داد که به صورت موقت در کشور کانادا به عنوان یکی از مدیران شعبه ی کانادایی مشغول به کار شوید. این مجوز قابل تمدید است.برای ورود موقت، باید از تمامی شرایط مهاجرت پیروی کنید.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در حوزه فرانشیز

بسیاری از شرکت ها و برندهای معتبر جهان از طریق اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در زمینه فرانشیز یا از راه ثبت نمایندگی شرکت خود در این کشور 2 تا 5 شعبه در شهرهای مهم این کشور از قبیل تورنتو، اتاوا و ونکوور تاسیس نموده و مشغول فعالیت هستند.
از مشهورترین برندهای جهانی که در این کشور فعالیت دارند می توان به استارباکس، مک دونالد و کی اف سی اشاره کرد. در واقع سرمایه گذاران می توانند به منظور مهاجرت به کانادا با خرید یکی از شعبات فروشگاه های زنجیره ای و مواد غذایی یا سایر موارد مرتبط آموزش های لازم را از شرکت ما دریافت نموده و از بابت شعبه تحت تملک خودشان و پشتیبانی از آن هیچ گونه دغدغه و نگرانی نداشته باشند.
در قبال این موارد نیز موظف هستند تا هر ماه مبلغی را به حساب شرکت اصلی واریز کنند. بدین ترتیب فرانشیز به عنوان یکی دیگر از راه های اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری می تواند به شما کمک کند تا بتوانید مجوز اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید. بنابراین این راه نیز می تواند به عنوان یکی از راه های مهاجرت به کانادا برشمرده شود و زمینه ساز اقامت شما در این کشور شود.

فرم مشاوره