مهاجرت سرمایه گذاری اسپانیا

گلدن ویزا یا خرید ملک اسپانیا:

گلدن ویزا یا خرید ملک در اسپانیا یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در اسپانیا و اروپا می باشد. کشور زیبای اسپانیا با دارا بودن آب و هوای عالی و مطبوع همیشه مورد توجه گردشگران و توریست ها بوده است و در سال های اخیر به یک مقصد خوب مهاجرتی نیز برای تمامی افراد در سراسر جهان تبدیل شده است.
از سوی دیگر بسیاری از افراد با داشتن سرمایه بسیار، در کشور خودشان موفق نیستند و دوست دارند سرمایه خود را در راهی مطمئن سرمایه گذاری کنند. و خواهان یک زندگی آرام و رویایی هستند که در آن هیچ دغدغه فکری درباره ی کار، درآمد، هزینه های زندگی و یا حتی مسکن شان نداشته باشند.
کشور اسپانیا هر ساله با ارائه برنامه های مهاجرتی مختلف و متنوع سعی در جذب مهاجرین داشته و دارد. از آنجایی که در سال های گذشته این کشور مشکلات اقتصادی زیادی را سپری کرده از این رو سعی در جذب سرمایه دارد. به این خاطر با شرایط سرمایه گذاری و ارائه گلدن ویزا درازای جذب سرمایه خارجی، اقامت و در نهایت پاسپورت بسیار معتبر خود را در اختیار متقاضیان می گذارد.
اما در سال های اخیر اسپانیا شاهد نرخ بیکاری و تورم بالا بوده است و این موضوع باعث شد تا بسیاری از مهاجرینی که به دنبال کار در آن بودند، از تصمیم خود صرف نظر کنند. اما در مقابل افرادی که مشکل مالی ندارند، به فکر خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور افتادند و از این طریق اقامت اسپانیا را نیز می توانند دیافت کنند.

شرایط خرید ملک و گلدن ویزا در اسپانیا

شرایط خرید ملک یا گلدن ویزا در اسپانیا ثابت است اما ممکن در هر شهری شرایط جانبی آن متفاوت از بقیه باشد. خرید ملک در اسپانیا به طور متوسط از متری ۷۰۰ یورو تا ۳۵۰۰ یورو می باشد که به نسبت ارزش ملک از نظر موقعیت جغرافیایی و مزایایی که کشور اسپانیا به دارندگان ملک یا خانه در اسپانیا می دهد متغییر است. خرید ملک در نهایت اقامت از طریق سرمایه گذاری (Golden visa) را به شما اعطا می کند و بسیار با ارزش تر از سرمایه گذاری در ایران است.

خرید ملک در کشور اسپانیا و شهر دلخواه متقاضیان انجام می گیرد و هیچ محدودیتی در میزان سرمایه گذاری در خرید ملک از نظر ارزش ملک وجود ندارد، البته بهتر است حداقل سرمایه گذاری در املاک اسپانیا ۱۰۰ هزار یورو باشد. ولی برای رسیدن به اقامت شما باید حتما بالای ۵۰۰.۰۰۰ یورو سرمایه گذاری ر این روش داشته باشید.

با خرید ملک با ارزش کمتر از ۵۰۰ هزار یورو (از ۱۰۰.۰۰۰ یورو تا ۴۹۹.۰۰۰ یورو) به افراد خانواده ویزاهای یک ساله اسپانیا داده می شود شایان ذکر است شامل اقامت دائم و گلدن ویزا نمی باشد ، در صورتی که ارزش ملک های خریداری شد (یک یا چند ملک) به بیش از ۵۰۰.۰۰۰ یورو برسد، به تمام اعضای خانواده و حتی فرزندان بالاتر از ۱۸ سال خانواده ابتدا اقامت یک ساله بعد ۲ اقامت ۲ ساله دیگر داده شده و بعد از آن اقامت دائم اسپانیا (Golden visa) تعلق می گیرد. که در این شرایط میتوانید با گذشت ۲-۳ سال درخواست پاسپورت اسپانیا را بدهید.

مزایای اخذ اقامت از طریق خرید ملک یا گلدن ویزا اسپانیا


با خرید ملک در اسپانیا شما از مزایای بسیاری بهره مند می شوید که در زیر به آن اشاره میکنیم:

اجازه تحصیل رایگان برای همراهان

داشتن بیمه و درمان رایگان بعد از کسب اقامت

کسب اجازه کار در اسپانیا برای تمام افراد خانواده از ابتدای دریافت اقامت

امکان دریافت پاسپورت اسپانیا برای تمام اعضای خانواده پس از ۵ سال اقامت دائم

امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن

امکان مهاجرت بدون محدودیت سنی

امکان مهاجرت بدون نیاز به مدرک زبان

امکان زندگی در اسپانیا بدون نیاز به ویزای تحصیلی و کاری

برخورداری از حقوق شهروندی در سراسر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا

راه اندازی کسب و کار خودتان و یا گرفتن اجازه کار

امکان افتتاح حساب در بانک‌های بین‌ المللی



مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک اسپانیا
برای خرید ملک در کشورهای خارج از ایران متقاضی باید یک سری مدارک و اطلاعات در اختیار دولت آن کشور قرار دهد. پس با هر روشی که اقدام به خرید ملک در اسپانیا می کنید، به طور کلی ارائه مدارک زیر برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا ضروری است:
  • پاسپورت شما باید دارای اعتبار کافی باشد.

  • عکس پاسپورتی باید ارائه کنید.

  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری باید ارائه کنید.

  • ویزای توریستی ۳ ماهه اسپانیا داشته باشید برای اینکه بتوانید ملک مناسب را پیدا کنید .

  • گواهی معاینات و آزمایشات پزشکی ارائه کنید که نشان دهد قصد سفر برای درمان را ندارید.

  • گواهی بانکی که نشان دهد موجودی کافی برای خرید ملک را دارید یا به عبارت دیگر تمکن مالی دارید.


  • در نهایت ارائه سند ملکی که خریداری شده است.

  • پرداخت حق بیمه یکساله


فرم مشاوره