تمکن مالی اسپانیا

تمکن مالی اسپانیا و دریافت کارت اقامت اسپانیا از جمله راه های رسیدن به پاسپورت اسپانیا می باشد. در این زمینه شما قبل از ورود به این کشور باید از شرایط عمومی این کشور و مدارک لازم برای اقدام در این زمینه، اطلاعات کاملی داشته باشید. تا ندانسته وارد پروسه ای نشوید که در انتها بی نتیجه بماند و هزینه های بسیاری را برای شما رقم بزند.
اسپانیا کشوری مستقل و عضو اتحادیه اروپا، حوزه شینگن و اتحادیه یورو می باشد. از این رو در اروپا به شدت قابل توجه است و از راه های آسان رسیدن به اقامت اروپا است.

coin-wooden-table-blurred-nature

شرایط اقامت از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت از طریق تمکن مالی اروپا به عنوان یکی از انواع روش های اخذ اقامت اروپا محسوب می شود و دارای مزایای بسیاری است. در حقیقت با اخذ اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا دیگر نیازی به سرمایه گذاری و کارآرفرینی در این کشور نیست. در این راه، متقاضی با نشان دادن درآمد ماهیانه ثابت از طریق اجاره ملک، سود سپرده و یا حقوق بازنشستگی در ایران میتواند این اقامت را دریافت کند. اشاره به این موضوع مهم است که ارائه یکی از این مدارک در صورتی که میزان درآمد مورد نیاز برای تمکن مالی را اثبات کند کافی است و نیازی به ارائه هر سه مورد باهم نیست.
این درآمد با توجه به قوانین کشور اسپانیا، برای سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال معادل ماهانه ۲۵۰۰ یورو، همسر ۶۰۰ یورو و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز هرکدام ۶۰۰ یورو میباشد. به طور مثال؛ یک خانواده ۳ نفره با فرزند ۱۴ ساله، باید درآمد ۳۷۰۰ یورو را به صورت ریالی در ایران از روش های ذکر شده نشان دهد.
در این نوع از اقامت اسپانیا فرد متقاضی نباید در کشور مقصد و یا ایران سابقه کیفری داشته باشد. همچنین منع ورود به اسپانیا یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا برای فرد وجود نداشته باشد

مهمترین شرایط مورد نیاز برای اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی :

 • اثبات وجود درآمد ثابت ماهیانه در ایران
 • بدون نیاز به داشتن دانش زبان (اسپانیایی، انگلیسی و…) در آغاز پروسه
 • عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی
 • عدم نیاز به سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی کسب‌وکار در اسپانیا
 • نیاز به حضور و زندگی در کشور اسپانیا به جهت تمدید اقامت اروپا حداقل ۶ ماه در سال

مزایای اقامت تمکن مالی یا خود حمایتی اسپانیا


اقامت تمکن مالی اسپانیا یکی از ساده ترین و سریعترین راه های اخذ اقامت اروپا است. همچنین بهترین گزینه ممکن در بین انواع اقامت اروپا است. در این نوع اقامت شما همواره از پرداخت مالیات معاف هستید و هیچگونه شرایط سنی برای شما و فرزندانتان مطرح نخواهد بود.

در این جا به مزایای این روش اشاره میکنیم:
 • قامت اروپا برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • ‎استفاده از این اقامت برای فرزندان بالای ۱۸ سال به همراه خانواده در صورت اثبات وابستگی
 • بهره‌مندی از خدمات بیمه پزشکی، حساب بانکی و تحصیل رایگان فرزندان
 • صدور اقامت ۱ ساله در ابتدای پروسه
 • امکان اخذ پاسپورت اسپانیایی پس از ۱۰ سال در صورت دریافت اقامت دائم
 • ‎تردد به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه اروپای شنگن
 • ‎سهولت در اخذ ویزای کشورهای انگلیس و کانادا و آمریکا
 

مراحل درخواست و دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

در اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا که به اقامت خودحمایتی اسپانیا نیز معروف شده است، مراحل درخواست و دریافت ویزا خیلی سخت و پیچیده نیست.
مهمترین مراحل که برای گرفتن اقامت خودحمایتی اسپانیا پیش روی شما ست را در این جا بیان می کنیم:


بررسی مدارک و شرایط خانواده
عقد قرارداد با موسسه
تکمیل مدارک
ترجمه و تایید رسمی مدارک
ارائه مدارک مربوط به بانک و شرایط مالی متقاضی
ثبت نام مدرسه برای فرزندان ۶-۱۶ سال
مراجعه به سفارت و ارائه درخواست
صدور و دریافت ویزای تایپ D
سفر به کشور اسپانیا و استقرار در این کشور به جهت دریافت کارت اقامت اروپا برای تمامی اعضای خانواده
انجام انگشت نگاری

تمکن مالی و سرمایه گذاری در اسپانیا


افرادی که اقدام به دریافت تمکن مالی اسپانیا می نمانید باید بدانند که با این نوع درخواست اجازه کار در اسپانیا و استخدام شدن را نخواهند داشت. اما می توانند در طول اقامت خود در این کشور سرمایه گذاری های متفاوتی انجام دهند. اما باید به استانداردهای امنیت سرمایه گذاری در این کشور توجه لازم را داشته باشند.
یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید میزان مالیات دریافتی در این کشور می باشد. افرادی که قصد پایه گذاری بیزنس، تجارت و کسب و کار خود در اسپانیا را دارند باید توجه داشته باشند که در این کشور مالیات بر در آمد شخصی حدودا 45% می باشد و افراد باید ماهانه این مقدار از درآمدشان را به عنوان مالیات به دولت اسپانیا پرداخت نمایند. از دیگر مواردی که در این حوزه باید به آن توجه داشته باشید میزان رشد اقتصادی این کشور است. که در سال های اخیر حدودا 1.89% بوده است. این میزان برای کشوری همچون اسپانیا که در سال های اخیر دچار مشکل اقتصادی بوده یک گزینه بسیار عالی می باشد.

فرم مشاوره