ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت عمان در این کشور که با نام رسمی سلطان نشین عمان هم شناخته می شود یکی از راه های ورود و اخذ اقامت عمان است. کشور عمان، کشوری در شرق شبه جزیره عربستان است که پایتخت آن مسقط نامیده می شود. عمان از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان منتهی می شود. این کشور از جنوب با یمن، از غرب با عربستان سعودی و امارات متحده عربی مرز زمینی و با ایران نیز مرز دریایی دارد.
بخش کوچکی از عمان در تنگه هرمز قرار دارد که مسندم نامیده می شود. این کشور مساحتی حدود 309.500 کیلومتر مربع دارد که جمعیتی نزدیک به 4 میلیون و 656 هزار نفر را در خود جای داده است. منبع اصلی درآمد عمان همانند بیشتر کشورهای حوزه خلیج فارس، از راه درآمد های نفتی است. نکته جالب توجه درباره عمان واحد پول آن است. واحد پول رسمی این کشور ریال عمان نام دارد که یکی از ارزشمندترین واحدهای پول دنیا محسوب می شود. زبان رسمی مردم عمان عربی است و دین رسمی این کشور که اکثر مردم پیرو آن هستند، اسلام است.

شرایط ثبت شرکت عمان


با توجه به این که اقامت عمان هرگز به تابعبت تبدیل نمیشه و این که قوانین عمان خیلی سخته و حتی در صورت ازدواج هم از شما تعهد گرفته میشه که نمیتونید تابعیت بگیرید و با توجه به این که عمان بیش از جمعیت خودش مهاجر داره اگر هدف اصلی شا مهاجرت و گرفتن تابعیته عمان خیلی انتخاب خوبی نیست ولی اگر هدف صرفا سرمایه گزاری توی یک کشور دیگه هستش با توجه به نرخ تورم در عمان روابط حسنه ی این کشور هم با ایران و هم کشور های غربی و هزینه های پایین کشور عمان انتخاب خوبیست. از سال 2020 نیز قانونی وضع شده که نیاز نیست شما برای ثبت شرکت شریک عمانی داشته باشید و البته ثبت شرکت و گرفتن اقامت شما به هم گره خورده است. در عمان مانند همه کشور های دیگر باید برای بیزینس مالیات رد شود و بیمه داشته باشد و ... بسته به اساس نامه و بیزینیس پلن و .... هزینه ها ثبت شرکت متفاوت است.


سرمایه گذاری در کشورهای مختلف یکی از راه های نسبتاً پیچیده مهاجرتی است که باید بسیاری از موارد را مورد بررسی قرار داد که یکی از این موارد ریسک سرمایه گذاری است. اشخاص باید ثبات سیاسی و اقتصادی را در کشور عمان مورد تحقیق قرار دهند تا بتوانند به اطمینان برسند که سرمایه آن ها از دست نمی رود. در حالت کلی باید بررسی کرد که کشور مقصد جزو کدام معاهدات جهانی بوده و روابط آن با سایر کشورها به چه شکل است. عمان کشوری با نظام پادشاهی است و اگر بخواهیم سطح روابط آن را با ایران مقایسه کنیم، عمان روابط بسیار بهتری با سایر کشورها برقرار کرده است. در ادامه به بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در عمان می پردازیم.

نرخ مالیات نیز همواره یکی از موارد مهمی است که ممکن است دغدغه هر سرمایه گذار خارجی باشد. این مقدار در 9 سال گذشته در کشور عمان، رشد 3 درصدی را تجربه کرده است.

سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت


سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت برای ایرانیان امکان پذیر است. در این روش افراد در مناطقی از عمان می توانند اقدام ثبت شرکت نمایند و به آن ها اقامت کاری دو ساله داده می شود که قابلیت تمدید را دارا می باشد برای ثبت شرکت در عمان شما نیاز به ارائه طرح تجاری و برنامه فعالیت کسب و کارتون دارید، در کشورها روش های مختلفی برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری وجود دارد. .


به طور کلی سرمایه گذاری در عمان می تواند برای کسانی که می خواهند به صادرات و واردات بپردازند مناسب باشد. شرایط سرمایه گذاری در عمان بر خلاف سایر کشورهای عربی برای ایرانیان مناسب است. نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که این کشور از ثبات سیاسی و اقتصادی مناسبی برخوردار است و واحد پول این کشور که ریال عمان نام دارد از با ارزش ترین واحد های پولی جهان به شمار می رود. بنابراین افراد در صورت سرمایه گذاری در عمان با مشکلاتی از قبیل بی ارزش شدن سرمایه شان مواجه نخواهند شد. عمان از جمله کشورهای در حال توسعه منطقه است و افرادی که اقدام به سرمایه گذاری در عمان می کنند می توانند آینده شغلی و مالی خوبی را برای خود متصور شوند.


در رابطه با معایب سرمایه گذاری در عمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:


درست است که عمان با ایرانیان رابطه خوبی دارد اما این کشور رابطه قوی تری را با کشورهای آمریکا و انگلیس برقرار کرده است و ممکن مسائلی مانند تحریم روی سرمایه گذاری افراد تاثیر بگذارد.

  • همان طور که پیش تر هم به آن اشاره شد، سرمایه گذاری در عمان منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت برای افراد نمی شود و تنها به اشخاص اقامت قابل تمدید چند ساله اعطا می شود.
  • سرمایه گذاری عمان از تنوع و گستردگی زیادی برخوردار نیست و عموماً در بخش های پتروشیمی و نفتی انجام می پذیرد.

شرکتی که در عمان برای متقاضی ایرانی می تواند به ثبت برسد یا با مالکیت 100 درصد ایرانی است و یا با مالکیت 70 درصد ایرانی و 30 درصد کفیل که در شرایط افتتاح حساب و مدت اقامت متفاوت است هرچند باید توجه داشت که کفیل حق دخالتی در تصمیم گیری ها و شرایط داخلی مجموعه ندارد

اگر شما به عنوان شخص حقیقی اقدام کنید در واقغ برای ثبت شرکت اقدام کرده اید و اگر به عنوان شخص حقوقی اقدام کنید یعنی در ایران شرکت داشته اید که شعبه ای از آن را می خواهید در عمان ثبت کنید

فرم مشاوره