ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان، مرکزیت در انجام امور بازرگانی و همچنین، قوانین آسانی که به نسبت سایر کشورها در زمینه ثبت حقوقی دارد و بسیار مستعد بودن جهت جذب افزایش سرمایه گذاری های داخلی و خارجی بسیار مناسب و قابل توجه است. از این جهت است که تقریباَ 90 % از شرکت های بزرگ دنیا در این کشور شعبه دارند.

در واقع دولت انگلستان، با تدوین فعالیت های سرمایه گذاری و حفظ ساختارهای اقتصادی، خدماتی را فراهم آورده تا شرایط مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی جهت ثبت شرکت های خصوصی ایجاد نماید. سیستم اقتصادی این کشور دارای یک محیط کسب و کار آزاد است که همین امر مهم، اساس جذب فعالان اقتصادی به این کشور شده است.

روند و شرایط ثبت شرکت در انگلستان


یکی از مهمترین و بهترین شرایط ثبت شرکت در انگلستان این است که بدون احتیاج به داشتن اقامت، محل سکونت و یا حضور در انگلستان می توانید در این کشور شرکت ثبت نمایید. در نتیجه متقاضیان لازم نیست برای ثبت شرکت در انگلستان شخصا به آن جا سفر کنند و در آنجا حضور داشته باشند.

از دیگر شرایط کافی برای ثبت شرکت در انگلستان این است که فقط با وجود یک نفر می توان در این کشور، شرکت ثبت کرد. حتی مدیر شرکت و سهامدار آن نیز می توانند هر دو یک نفر باشند و بر خلاف دیگر حوزه های قضایی، هیچ محدودیتی در ثبت شرکت انگلستان وجود ندارد.


انواع ساختار شرکت جهت ثبت شرک در انگلستان


یکی از راه های ورود به بازار بزرگ تجاری در اروپا از طریق سرمایه گذاری جهت ثبت شرکت در انگلستان می باشد. اما قبل از هر اقدامی برای ثبت شرکت در انگلستان، شناسایی ساختارهای مختلف شرکت ها در این کشور امر مهمی است. درحال حاضر، انواع ساختار شرکت (بیزینس) در انگلستان در سال 2020 از این قرار است:

شرکت با مسئولیت محدود یا LLC در انگلستان:


معمولا کارشناسان به متقاضیانی که مایل به راه اندازی کسب و کار کوچک یا متوسط با سرمایه پایین در انگلستان هستند، راه اندازی شرکت با مسئولیت محدود را توصیه می کنند. راه اندازی این شرکت مستلزم یک مدیر، یک سهامدار و حداقل سرمایه پرداختی 1£ (پوند) است. جالب است بدانید که ثبت این نوع شرکت در انگلستان با نرخ مالیاتی 19% نهایتا یک هفته طول می کشد.


این نوع شرکت شرایط خاص خود را داشته و مخصوص پروژه های بزرگ با فاند و کمک هزینه های عمومی است. ثبت و تشکیل آن در انگلستان مستلزم داشتن حداقل سرمایه 50000£ (پوندی)، وجود 2 سهامدار و 2 مدیر (که می تواند خارج از انگلستان زندگی بکنند) و یک منشی شرکت ماهر می باشد. لازم به ذکر است که کلیه شرکت های سهامی عام یا PLC ها قبل از شروع به کار در کشور انگلستان بایستی در اداره ثبت شرکت های این کشور ثبت شده و گواهینامه تجاری خود را اخذ بکنند. نکته مهم اینکه PLC تنها نوع شرکت انگلیسی است که حق ورود به بازار سهام را دارد.


در چنین شرکتی، تعهدات اعضاء محدود به میزان مشارکت هر عضو در دارایی شرکت می باشد. همچنین لازم است بدانید در شرکت تضامنی هیچ گونه سرمایه سهامی وجود ندارد. در این شرکت وجود حداقل یک عضو و یک مدیر الزامی است. نکته مهم در اینباره اینکه در هنگام تشکیل این شرکت ارائه ضمانت نامه مبین توزیع دارایی شرکت در بین اعضاء امری ضروری است. بهترین کاربرد شرکت تضامنی برای اهداف غیرانتفاعی از جمله خیریه ها است.


به اینگونه شرکت ها در انگلستان پارتنرشیپ Partnership هم گفته می شود و تشکیل و راه اندازی آنها مستلزم وجود حداقل دو عضو و یک مدیر می باشد. کلیه اعضای LLP بریتانیایی در قبال دیون و زیان های شراکت مسئولیت محدودی دارند. در طی فرآیند ثبت این دست از شرکت ها، اعضای LLP بایستی در موارد توزیع سودها، مسئولیت تصمیم سازی، مسئولیت های اعضاء و غیره به یک توافق جامع دست یابند. برای تشکیل این نوع شرکت در بریتانیا هم ارائه گزارش خود اظهاری مالیات بر سود به اداره دارایی (HMRC) ضروری است.

دفاتر شعبه در انگلستان:


افتتاح شعب یا دفاتر شعبه بریتانیایی مستلزم وجود یک مدیر مقیم و یک آدرس ثبت شده محلی است. لازم به ذکر است که دولت انگلستان برای اینگونه شرکت ها در انگلستان شرط حداقل سرمایه پرداختی را مشخص نکرده است. برای راه اندازی شعب، شرکت های مادر موظف هستند تا موارد زیر را به اداره ثبت شرکت های انگلستان تحویل دهند:

•کپی برابر اصل اساسنامه شرکت
•کپی از آخرین مجموعه از حساب ها

نکته مهم در این قسمت این است که کاربرد شعب برای افرادیست که نیازمند کار با بانک های خارجی و سایر ارائه کنندگان خدمات مالی هستند درنتیجه مایل به انجام فعالیتشان در کشور انگلستان هستند.

نمایندگی یا RO در انگلستان:

راه اندازی نمایندگی یا Representative Office در انگلستان نیازمند ثبت هم در اداره ثبت شرکت ها و هم اداره دارایی انگلستان می باشد. نکته مهم درباره تشکیل و راه اندازی نمایندگی اینکه وجود نماینده مقیم برای ثبت این ساختار شرکتی در بریتانیا امری الزام آور است. RO بهترین گزینه و راه حل ممکن برای کسانی است که خواستار ارزیابی بازار بریتانیا قبل از انجام سرمایه گذاری کلان در این کشور هستند. نکته مهم دیگر اینکه نمایندگی حق فروش محصول در انگلستان را نخواهد داشت.

مزایای ثبت شرکت در انگلستان

•روند ثبت شرکت در انگلستان بسیار سریع و آسان است.
•هزینه ثبت شرکت در انگلستان فوق العاده پایین است.
•برای ثبت شرکت نیازی نیست به انگلستان سفر کنید
•برای ثبت شرکت در انگلستان فقط یک نفر هم کافیست.
•برای ثبت شرکت در انگلستان نیازی به اقامت و مسکن نمی باشد و می توان بدون نیاز به انجام فعالیت های تجاری و یا حتی بدون نیاز به مراجعه ی حضوری اقدام به ثبت شرکت ثبت نمود
•حتی اگر در انگلستان تجارتی ندارید می توانید شرکت ثبت کنید.
•مالیاتی که در انگلستان برای درآمد شرکت در نظر گرفته شده نسبتاَ پایین و از 23٪ شروع می شود.
•با ثبت شرکت در انگلستان می توانید شرکت خود را بین المللی کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در انگلستان


برای ثبت شرکت در انگلستان مدارک اولیه و ضروری که مورد نیاز است در زیر آورده شده است. ولی باید توجه داشته باشید که این مدارک متناسب با شرایط و حوزه فعالیت هر شرکت متفاوت خواهد بود و ممکن است افزایش یابد. در ادامه روند شما، مشاوران ما مدارک مورد نیاز را به طور کامل به صورت چک لیست مدارک در اختیار شما قرار می دهند:

  • اسکن پاسپورت سهام داران
  • ترجمه رسمی شناسنامه چنانچه پاسپورت موجود نباشد.
  • ترجمه مدارک مورد نیاز مانند ترجمه رسمی از یکی از قبوض دولتی ( قبض آب ،برق، تلفن همراه و یا هر قبض دولتی دیگر)
  • تایید رسمی این مدارک
  • پرداخت هزینه های لازم
  • در صورت ثبت شعبه در انگلستان نیاز به ارائه مدارک و مقدار سهام فرد در آن شرکت در ایران است. همچنین داشتن کارمند با شرایط بیمه است.

فرم مشاوره