اخذ شهروندی هندوراس

اخذ شهروندی هندوراس

کشور هندوراس:


کشور هندوراس، در آمریکای مرکزی قرار دارد و مقصدی دورافتاده و البته جذاب برای علاقه‌مندان به طبیعت گردی محسوب می‌شود. این کشور با توجه به پیشینه خود از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بسیاری بهره می‌برد؛ با این وجود طبیعت منحصربه ‌فرد هندوراس نیز از جاذبه‌های اصلی آن به شمار می‌رود. هندوراس کشوری است در نواحی شمالی آمریکای مرکزی با مساحتی بالغ بر ۱۱۲ هزار کیلومتر مربع قرار گرفته که پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور تگوسیگالپا (Tegucigalpa) است. هندوراس از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای منطقه است که به مرور زمان از شرایط مطلوبی برخوردار شده است. زبان رایج این کشور اسپانیایی می باشد و واحد پول آنها لِمپیرا نام دارد. (هر دلار آمریکا معادل ۲۴.۲۸ لمپیرای هندوراس است)

این کشور برای نخستین بار توسط اسپانیایی‌ها در قرن ۱۷ میلادی مستعمره شد، منطقه ساحل خاوری آمریکای مرکزی، جنوب مکزیک، و از سال ۱۸۶۲ تا سال ۱۹۶۴ میلادی مستعمره بریتانیا بود، هنگامی که این منطقه به سورتی خودگردان شد و تا ۱۹۷۳ میلادی با نام هندوراس بریتانیا شناخته می شد. بلیز به‌طور کامل از انگلستان در سال ۱۹۸۱ میلادی مستقل شد و به یک کشور تبدیل شد. بلیز آخرین خاکی در قاره آمریکا بود که مستعمره بریتانیا به حساب می آمد.

تاریخچه کشور هندوراس


در قرن‌های پیش از میلاد مسیح، قوم مایا مانند دیگر مناطق این نواحی، در منطقه فعلی هندوراس ساکن شدند. پس از آن‌ها سرخ‌پوستان محلی در این منطقه ساکن شدند.

بعدها با آغاز قرن ۱۵ بود که کریستف کلمب برای اولین‌بار قدم به منطقه هندوراس گذاشت. با گسترش نفوذ اسپانیایی‌ها در این منطقه سرانجام در سال ۱۵۲۴ بخش‌های بسیاری از هندوراس فعلی به تصرف آن‌ها درآمد. حکومت اسپانیا برای ۳۰۰ سال در این منطقه ادامه داشت، درحالی‌که قسمت هایی از منطقه هندوراس به دلیل مقاومت بومیان هیچ‌گاه به دست اسپانیایی‌ها نیفتاد. اسپانیایی ها کاتولیک رومی و زبان غالب اسپانیایی را، به همراه آداب و رسوم متعددی که با فرهنگ بومی آمیخته است، معرفی کردند. هندوراس همچنان یکی از فقیرترین کشورهای نیمکره غربی است که در سال ۱۹۶۰، قسمت شمالی ساحل پشه توسط دیوان بین المللی دادگستری از نیکاراگوئه به هندوراس منتقل شد. با این حال، افراد هندی، سیاه و سفید آمریکایی نیز در هندوراس زندگی می کنند. این کشور تا کودتای ۲۰۰۹ و دوباره با انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷ از ثبات سیاسی نسبتاً بالایی برخوردار بود.

سرانجام در سال ۱۸۲۱ بود که هندوراس از سلطه‌ی اسپانیا آزاد شد، ولی برای مدتی به بخشی از مکزیک و سپس آمریکا تبدیل شد. پس از کش‌مکش‌های فراوان، در اوایل قرن ۲۰، این کشور با نفوذ آمریکا به عنوان کشوری خودمختار مطرح شد.

جغرافیای هندوراس


جمهوری هندوراس از غرب با گواتمالا، از جنوب غربی با السالوادور، از جنوب شرقی با نیکاراگوئه، از جنوب با اقیانوس آرام در خلیج فونسکا و از شمال با خلیج هندوراس و دریای کارائیب همسایه است.

این شرایط اقلیمی آب و هوای استوایی را در قسمت‌های ساحلی و آب و هوای معتدل و خنک را در بخش‌های کوهستانی آن به وجود آورده است. از طرفی بیش از ۷۰٪ مساحت این کشور با مناطق کوهستانی احاطه شده است و در پی آن رودهای جاری در این منطقه جلگه‌های کوچک و بزرگی را پدید آورده است.

میانگین دمای روزهای گرم سال ۲۶ درجه و میانگین دمای روزهای سرد سال ۲۰ درجه برای هندوراس محاسبه شده است.

اقتصاد کشور هندوراس


اقتصاد کشور هندوراس در درجه اول کشاورزی است، که در مقابل بلایای طبیعی مانند طوفان میچ در سال ۱۹۹۸ بسیار آسیب پذیر است. طبقه پایین در درجه اول کشاورزی است در حالی که ثروت در مراکز شهری کشور متمرکز است.

هندوراس حدود ۱۱۲.۴۹۲ کیلومتر مربع مساحت دارد و بیش از ۹ میلیون نفر جمعیت دارد. بخشهای شمالی آن بخشی از منطقه غرب کارائیب است، که در جمعیت و فرهنگ این منطقه نشان داده شده است. هندوراس به دلیل داشتن منابع طبیعی غنی از جمله مواد معدنی، قهوه، میوه های گرمسیری و نیشکر و همچنین به دلیل رشد صنعت منسوجات، که به بازار بین المللی خدمت می کند، مشهور است.
هندوراس یکی از آن کشورهایی است که روز به روز بیشتر مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. این کشور شاید در زمان‌های گذشته، به خاطر آمار جرم و جنایت، بدنام بوده، ولی امروزه به یک مقصد گردشگری محبوب برای کوله‌گردان و کسانی تبدیل شده که می‌خواهند سفری آرام، ارزان و دور از سیل جمعیت گردشگران داشته باشند. اگر دوست ندارید هر جا که می‌روید، جمعیت زیادی از گردشگران از سراسر دنیا برای خرید بلیط صف کشیده باشند، هندوراس را انتخاب کنید.

اخذ شهروندی هندوراس

جاذبه های گردشگری هندوراس


حیات وحش شگفت‌انگیز، آثار باستانی به جا مانده از قوم مایا و پارک‌های ملی وسیع و زیبا از دلایلی هستند که توجه گردشگران سراسر دنیا را به هندوراس جلب کرده‌اند. این کشور، یکی از ارزان‌ترین مقصدهای گردشگری در آمریکای مرکزی است، ولی معمولا گردشگران از آن صرف نظر می‌کنند. در صورتی که با توجه به هزینه‌های بسیار کمی که دارد، یکی از زیباترین مقصدهای گردشگری در این منطقه است.


 • گل سرسبد جاذبه‌های هندوراس، ایسلاس دلا باهیا یا Bay Islands است. مجموعه‌ای از چند جزیره که در حلقه‌ای از صخره‌های مرجانی قرار گرفته‌اند
 • جزیره رواتان (Roatán)، مجموعه جزایر بی آیلندز (Bay Islands)
 • سایت باستان‌شناسی کوپان (Copán)
 • موزه‌ مجسمه‌سازی مایا، کوپان
 • اوتیلا (Utila)بی آیلندز
 • لیتل فرنچ کی (Little French Key)، بی آیلندز
 • رویارویی با دلفین‌ها در انستیتوی علوم دریایی رواتان
 • پارک ملی La Tigra

راه های مهاجرت به کشور هندوراس


آمار مهاجرت به کشور هندوراس بسته به نوع مهاجرت برای هر منطقه متفاوت است. برای مثال برای شهر تگوسیگالپا با بیش از ۷۵٪ مهاجرپذیری رتبه اول را کسب کرده است. مشخص است که برای مهاجرت به این کشور نیاز است که هر شخص راه های مختلف مهاجرت به این کشور را بداند. مثلاً اگر شما قرار است که در این کشور تحصیل کنید بهتر است که به سراغ شهرهایی بروید که دارای فضای دانشگاهی گسترده ای هستند و برای ورود به بخش کار در کشور هندوراس نیز نیاز است که بازارهای این کشور ارزیابی شود.

اما سرمایه گذاری در پایتخت کشور هندوراس قطعاً نتیجه خوبی به همراه دارد. هزینه اقامت در کشور هندوراس برای پایتخت این کشور کمی گرانتر است اما شرایط مهاجرت به کشور هندوراس در این شهر بسیار بهتر اعلام شده است. مشخص است که اقامت کشور هندوراس می‌تواند پس از یک دوره سه ساله در نظر گرفته شود.

راه های مهاجرت به این کشور عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق خرید پاسپورت
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

اخذ پاسپورت و تابعیت کشور هندوراس

اخذ شهروندی هندوراس

اخذ پاسپورت و تابعیت کشور هندوراس از جمله راه های ورود به کشورهای دیگر و مهاجرت به سراسر دنیا می باشد. شرکت در برنامه های شهروندی از طریق سرمایه گذاری معمولا سریعترین و ساده ترین راه برای اخذ پاسپورت دوم است. فرآیند این روش بسیار ساده است، یک کشور در عوض سرمایه گذاری یا خرید ملک به شما شهروندی و پاسپورت دوم اعطا می کند. این کشورها به طور معمول شرط حضور ندارند.

همانطور که می دانید داشتن پاسپورت هر کشوری به معنا داشتن مجوز جهت اقامت دائم در آن کشور و به طور کلی شناخته شدن بعنوان شهروند و استفاده از حقوق شهروندی آن کشور است.

تابعیت مضاعف به حفظ آزادی کمک می کند، افق های سرمایه گذاری را گسترش می دهد. پاسپورت دوم آزادی شخصی و اقتصادی را به طرز شگفت انگیزی افزایش می دهد. تابعیت مضاعف (پاسپورت دوم) یک گام مهم در بین المللی کردن زندگی است، به طوری که هیچ دولتی مالک شما نخواهد بود.

پاسپورت دوم نه تنها می تواند آزادی شما را افزایش دهد، بلکه می تواند به شما کمک کند تا زندگی بهتری برای فرزندان از طریق شهروندی در بهترین کشورها ممکن سازید. با کسب پاسپورت دوم، می توانید آرامش ذهنی خود را که همیشه مکان دیگری برای زندگی وجود دارد حفظ کنید و در زمان هرج و مرج اقتصادی یا سیاسی به کشور دوم خود نقل مکان کنید.


اعتبار پاسپورت هندوراس


یکی از مهمترین دلایلی که متقاضیان اخذ پاسپورت یک کشور، باید به آن توجه خاصی داشته باشند، اعتبار پاسپورت آن کشور و آزادی سفر بوسیله آن پاسپورت است. بر اساس رنکینگ اعتبار بین المللی پاسپورت¬ها از منبع passportindex.org اعتبار پاسپورت دومنیکا به همراه کشورهای وانواتو، جزایر سلیمان، هندوراس و گواتمالا در رتبه ۴۱ قرار دارد. شما با داشتن پاسپورت دومنیکا می توانید بدون ویزا به ۳۷ کشور جهان سفر کنید. لازم به ذکر است که برای سفر به ۳۶ کشور نیز با داشتن پاسپورت دومنیکا نیازی به اخذ ویزا ( هم از کشور مبدأ و از کشور مقصد ) نخواهید داشت و یزای فرودگاهی میتوانید بگیرید. بنابراین آزادی سفر به بیشتر کشورهای جهان از مزایای بزرگ داشتن پاسپورت دومنیکا می باشد.

مهاجرپذیری کشور هندوراس به نسبت سایر کشورهای آمریکای مرکزی کمتر است، این موضوع به دلیل فضای قومیتی است که در آن دیده می‌شود به طوری که هنوز هم گروه های مختلفی از سرخ پوستان در این کشور زندگی می‌کنند و شرایط استقلال برای نژادهای مختلف کمی دشوار است.
بیشترین رتبه های مهاجرتی کشور هندوراس وابسته به اقتصاد این کشور است کشور هندوراس دارای مواد معدنی بسیار غنی است، این کشور در تولید میوه های گرمسیری به میزان زیاد به رشد خوبی رسیده است و البته که صادرات پوشاک در این کشور نیز سبب شده است که در لیست بازارهای جهانی قرار بگیرد و شهرت خوبی داشته باشد.

اینطور که مشخص است مردم بومی کشور هندوراس بیشتر در بخش کشاورزی و دامداری فعالیت می‌کنند اما روند اصلاحات ارضی در این کشور سبب شده است که سطح زندگی برای این افراد کمی ناخوشایند باشد به این ترتیب مهاجرت به این کشور در زمینه رشد فضای کشاورزی بیشتر از قبل است و یک سری مکانیزم به روز رویت می‌شود که شرایط اقتصادی را بهبود داده است.

دولت کشور هندوراس اعلام کرده است که هر نوع ایده مشخص در زمینه رشد تکنولوژی کشاورزی در این کشور به شرایط خوبی می‌رسد مشخص است که یکی از بهترین کالاهای صادراتی در این کشور موز است. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد تولید و پرورش موز به روش های جدید و مکانیزه یکی از مهمترین عملکردهای دولت محسوب می‌شود و شرایط خاص خود را نیز طی کرده است. رشد کار در کشور هندوراس 1.03 درصد بیشتر از قبل اعلام شده است.

فرم مشاوره