اخذ شهروندی مکزیک

اخذ شهروندی مکزیک

کشور دومینیکا:


در انتخاب مقصد مهاجرت، یکی از نکات مهم، درنظر گرفتن ارزش پاسپورت کشور مقصد است. پاسپورت مکزیک از اعتبار خوب و قابل‌توجهی برخوردار است. همچنین کشور مکزیک دارای شرایط کاری مناسب است و نرخ بیکاری پایینی دارد. مکزیک کشوری با فرهنگ غنی و چندملیتی است.
مکزیک کشوری چند ملیتی است و زبانی رسمی را به لحاظ قانونی برای خود ثبت نکرده است، اما می‌توان گفت زبان رایج آن، اسپانیایی است. به‌طوری‌ که، بیش از یک‌سوم جمعیت آن به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند و این کشور بزرگترین کشور اسپانیایی زبان در جهان است.
پاسپورت مکزیک از ارزش و قدرت مناسبی در جهان برخوردار است. از این رو، مکزیک کشور مناسبی برای مهاجرت و دریافت پاسپورت دوم به‌شمار می‌رود. به طوری که طبق آمار سایت هنلی و ویزا اندیکس رتبه ۲۳ را در میان 227 کشور جهان دارد.

consulado-de-mexico-visitara-la-ciudad-de-bluffton

اطلاعات درباره پاسپورت مکزیک

  •  قدرت پاسپورت در جهان 23
  • تعداد کشورها بدون دریافت ویزا  161 کشور

از مهمترین کشورها یی که امکان سفر بدون ویزا امکانپذیر است  :

اتحادیه اروپا ( شنگن ) / انگلستان / امارات متحده عربی ( دبی ) / ژاپن / کره جنوبی / سنگاپور و کانادا میباشد .

جغرافیای کشور مکزیک


مکزیک هشتمین کشور بزرگ جهان است و اندازه آن تقریباً یک‌پنجم ایالات متحده است. مکزیک از شمال با ایالات متحده آمریکا هم‌مرز است و از جنوب تا آمریکای مرکزی امتداد دارد تا جایی که با گواتمالا و بلیز هم‌مرز است. یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های جغرافیایی مکزیک طولانی‌ترین شبه جزیره جهان، شبه جزیره باخا کالیفرنیا به طول ۷۷۵ مایل است که بین اقیانوس آرام و خلیج کالیفرنیا واقع شده است. مکزیک سرزمینی با کوه‌های مرتفع و دره‌های عمیق است. شمال این کشور بیابان‌های گسترده قرار دارند و جنگل‌های انبوه، شرق و جنوب را فرا گرفته‌اند.
قسمت اعظمی از مکزیک توسط کوه‌ها پوشانده شده است. رشته کوه‌های سیرا مادره در غرب و شرق این کشور همچنین رشته کوه‌های کوچک در فلات مرکزی قرار دارند. این مناطق، غنی از فلزات ارزشمندی مانند نقره و مس هستند. جنوب مکزیک دارای آب‌وهوای گرمسیر و بخش شمالی آن خشک است. از این رو جمعیت وسیعی از مردم این کشور در بخش مرکزی آن ساکن هستند.

اقتصاد کشور مکزیک


مکزیک کشوری در حال توسعه است که یکی از بزرگترین نیروهای اقتصادی و سیاسی منطقه نیز به شمار می‌رود. مکزیک دومین اقتصاد آمریکای لاتین به شمار می‌رود. این کشور دارای موسسات اقتصادی کلان و قدرتمند است که جزء ۱۵ اقتصاد بزرگ جهان نیز قرار دارند. در سال ۲۰۱۹ تولید ناخالص داخلی (GDP) این کشور ۲.۶ تریلیون دلار بود. البته تولید آن بسیار کمتر از شریک تجاری اصلی خود، ایالات متحده آمریکا است. مکزیک هفدهمین صادرکننده بزرگ در جهان است. در سال ۲۰۱۸ ایالات متحده حدود ۸۰٪ از صادرات مکزیک را دریافت کرده است. مکزیک به طور کلی یک کشور صادرات محور است. صادرات طی یک دهه گذشته، به استثنای سال ۲۰۰۹، رشد مستمری داشته است. این افزایش صادرات بیشتر به دلیل افزایش تعداد توافق‌نامه‌های تجارت آزاد با کشورهای بین‌المللی است که اساساً تعرفه ها را بین کشورهای عضو از بین می‌برد. ماشین‌آلات فلزکاری و کشاورزی، تجهیزات الکتریکی، قطعات خودرو و هواپیما و محصولات آسیاب فولادی از جمله واردات این کشور محسوب می‌شوند. مکزیک با تولید تقریباً ۲ میلیون بشکه در روز، چهارمین تولیدکننده بزرگ نفت در قاره آمریکا است. البته باید اضافه کرد امروزه گردشگری یکی از عوامل اصلی کمک به اقتصاد مکزیک است.چرا مکزیک برای سرمایه گذاران جذاب است؟


مکزیک به‌دلیل منابع و جایگاه مهمی که در آمریکای شمالی داراست، بسیار مورد توجه سرمایه‌داران قرار می‌گیرد. برخی افراد برای دریافت پاسپورت مکزیک سرمایه‌گذاری در این کشور را انتخاب می‌کنند. از دیگر دلایل جذابیت مکزیک برای سرمایه‌گذاران خارجی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مکزیک اکنون یک مرکز تولید عمده تلویزیون‌های صفحه تخت، تجهیزات پزشکی و قطعات هوافضا است.
  • موافقت‌نامه‌های تجاری مکزیک به تولیدکنندگان این کشور اجازه می‌دهد بدون عوارض به بخش بزرگی از جهان دسترسی داشته باشند. این سود باعث جذب کارخانه‌های خارجی می‌شود.
  • تجارت بین‌الملل مکزیک معادل ۸۰.۵٪ تولید ناخالص داخلی این کشور است. بسیار بالاتر از برزیل (۲۹.۱٪) یا حتی چین (۳۸.۲٪).
  • تاکید بر تجارت باعث شده شرکت‌های مکزیکی در سطح جهانی با یکدیگر رقابت کنند. گروما بزرگترین سازنده تورتیلا در جهان و Bimbo بزرگترین سازنده نان است.

امنیت در مکزیک

مطابق آخرین گزارشات در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۳.۳ میلیون گردشگر بین‌المللی از این کشور دیدن کرده‌اند و همچنین در آغاز سال ۲۰۲۱ و در ماه ژانویه نزدیک به ۳.۸ میلیون نفر به مکزیک سفر کرده اند. لازم به ذکر است که افت ۵۵ درصد میزان گردشگر نسبت به سال‌های اخیر به علت همه‌گیری کرونا بوده است.
به طور کلی تعداد گردشگران بین‌المللی نشان می‌دهد که وضعیت امنیتی کشور مکزیک بسیار خوب است. به طور کلی کنترل دولت بر روی وضعیت امنیتی کشور مکزیک بسیار عالی اعلام شده است.

فرم مشاوره