اخذ شهروندی دومنیکا

اخذ شهروندی دومنیکا

کشور دومینیکا:


کشور دومینیکا به طور رسمی مشترک المنافع دومنیکا نام دارد و یک کشور جزیره ای در کارائیب است. پایتخت دومینیکا روزو است که در ضلع غربی جزیره واقع شده است. این مکان از نظر جغرافیایی به عنوان بخشی از زنجیره جزایر بادگیر در مجمع الجزایر آنتیل های کوچک در دریای کارائیب قرار گرفته است. زلان رسمی مردم انگلیسی است و واحد پول این کشور کوچک دلار کارائیب شرقی می باشد. طوطی سیسرو، همچنین به عنوان امپراطوری آمازون شناخته می شود و فقط در دومنیکا یافت می شود، پرنده ملی جزیره است و روی پرچم ملی دومینیکا حک شده است. که یکی از تنها دو پرچم ملی است که حاوی رنگ بنفش است (دیگری نیکاراگوئه). این کشور عضوی از کشورهای مشترک المنافع، سازمان ملل، سازمان کشورهای آمریکایی و جنبش عدم تعهد است.

تاریخچه دومینیکا


کشور دومینیکا برای اولین بار در دوران اولیگوسن تقریباً 26 میلیون سال پیش از دریا بیرون آمد و این جزیره یکی از آخرین جزایر کارائیب است که با فعالیت آتشفشانی شکل گرفته است.

ساکنان بومی پیش استعمار دومینیکا مردم جزیره کارائیب بودند، که تصور می شود جمعیت قبلی آراواک را بیرون رانده است. کارائیب ها این جزیره را Wai‘tu kubuli می نامند، که به معنی بدن او بلند است. کریستوفر کلمبوس که به اسپانیا می رفت، این جزیره را دومینیکا نامید، زیرا اصطلاح لاتین دومینیکا را برای یکشنبه بکار می برند، روزی که اسپانیایی ها برای اولین بار این جزیره را در نوامبر 1493 دیدند. برخی از استعمارگران اسپانیایی در اینجا ساکن شدند. اما، با ورود کاوشگران و مهاجران اروپایی به منطقه، پناهندگان بومی جزایر اطراف، دومینیکا را مستقر کردند و مهاجران اسپانیایی را بیرون راندند. در عوض اسپانیایی ها مناطق دیگری را کنترل کردند که کنترل آنها آسان تر بود و منابع طبیعی بیشتری داشتند.

اسپانیا موفقیت چندانی در استعمار دومنیکا نداشت. در سال 1632، کمپانی فرانسوی ادعا می کند که آن و دیگر آنتیل های کوچک" را برای فرانسه ادعا کرده است، اما هیچ اشغال فیزیکی رخ نداده است. بین سال های 1642 و 1650 مُبَلِغ فرانسوی ریموند برتون اولین بازدید کننده منظم اروپایی از این جزیره شد. جزیره دومینیکا توسط آراواك كه از قرن پنجم از آمریكای جنوبی وارد شده بود، آباد شد. بعداً توسط اروپایی ها، عمدتا توسط فرانسه از دهه 1690 تا 1763، مستعمره شده بود. بریتانیا در سال 1763 پس از جنگ هفت ساله آن را تصاحب کرد و به تدریج انگلیسی را به عنوان زبان رسمی دومینیکا انتخاب کردند. این جزیره در سال 1978 به عنوان جمهوری استقلال یافته اعلام استقلال کرد.

جغرافیا و آب و هوای دومینیکا


جزیره دومینیکا در نزدیکی گوادلوپ در شمال غربی و مارتینیک در جنوب و جنوب شرقی واقع شده است. مساحت این کشور 750 کیلومتر مربع است و بالاترین نقطه آن مورن دیابلوتین است که در ارتفاع 1444 متری قرار دارد. جمعیت طبق سرشماری سال 2019، 71.808 نفر بوده است.

دومینیکا به دلیل محیط طبیعی خود "جزیره طبیعت کارائیب" لقب گرفته است. این جزیره کوچکترین جزیره در آنتیل های کوچک است و در واقع با فعالیت زمین گرمایی-آتشفشانی هنوز هم در حال شکل گیری است، که دومین چشمه آب گرم جهان به نام دریاچه جوشش را در خود جای داده است. این جزیره دارای جنگل های بارانی کوهستانی سرسبز است و محل زندگی بسیاری از گیاهان نادر، حیوانات و گونه های پرندگان است. در بعضی از مناطق ساحلی غربی مناطق xeric وجود دارد، اما بارش شدید در داخل کشور رخ می دهد.

دومینیکا جزیره ای در لسر انتیلس و عضو کشورهای مشترک المنافع است که آب و هوای استوایی، گرم و مرطوب دارد. از ژانویه تا اواسط آوریل هوای گرم و خشک و از اواسط ژوئن تا اواسط نوامبر آب و هوای داغ، مرطوب و بارانی دارد.

جاذبه های دیدنی دومینیکا


دومینیکا به عنوان “جزیره طبیعی کارائیب” شناخته شده است و بهشتی جاودانه برای غواصان، مسافران و طبیعت گردان به به شمار می رود. این جزیره دارای منظره های آتشفشانی جالب با بلندترین کوه های کارائیب شرقی، جنگل های با شکوه، آبشارها، دریاچه ها، دره ها، رودخانه ها و چشمه های آب گرم است. و خط ساحلی ناهموار متشکل از روستاهای ساحلی و سواحل ماسه ای را داراست.

• پارک ملی مورن ترویس پیتون
• دریاچه بویل
• آبشار ویکتوریا
• آبشار ترافالگار
• پارک ملی کابریت
• و ...


راه های مهاجرت دومینیکا


اگر قصد مهاجرت به منطقه کارائیب را دارید باید بدانید که کشور دومینیکا امن ترین منطقه در کارائیب برای مهاجرت و زندگی به شمار می رود. برای مهاجرت به این کشور طرق مختلفی وجود دارد که بهتر است به بررسی آن ها بپردازید و بهترین روش را با توجه به شرایط خود و اعضای خانواده انتخاب کنید.

انواع راه های مهاجرت به دومینیکا عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق ازدواج با فردی با تابعیت کشور دومینیکا
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار در دومینیکا
 • مهاجرت از طریق درخواست شهروندی و پاسپورت از دولت دومینیک
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • مهاجرت از طریق خرید ملک

اخذ پاسپورت دومینیکا

اخذ شهروندی دومنیکا

 پروژه معروف و دوست داشتنی اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا (Dominica Passport) در سال ۱۹۹۳ معرفی شد.این برنامه در سال های ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در مجله فایننشال تایمز به عنوان بهترین برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری شناخته شد.

دریافت و اخذ پاسپورت دومینیکا از طرق مختلفی انجام پذیر است. هرچند به دلیل اقتصاد نه چندان قوی این کشور، توصیه می شود با آگاهی و مطالعه کامل نسبت به انتخاب این کشور اقدام کنید اما در کل برای دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری، ۲ روش  قابل اجراست که در این جا به آن ها اشاره می کنیم.:


روش اول: پرداخت کمک بلاعوض به دولت دومینیکاست.

روش دوم: خرید ملک در پروژه های تعیین شده در دومینیکا.کشور دومینیکا

کشور دومینیکا، جزیره‌ای در دریای کارائیب است. نام رسمی آن کشور همسود (مشترک‌المنافع) دومینیکا و پایتخت آن روسو است. دومینیکا در ۳ نوامبر ۱۹۷۸ از بریتانیا اعلام استقلال کرد.

واحد پول این کشور دلار کارائیب شرقی است و زبان رسمی این کشور انگلیسی است اما زبان‌های کریول دومینیکایی و فرانسوی نیز به عنوان زبان‌های گفتاری استفاده دارند. کشور دومینیکا به خاطر طبیعت دست‌نخورده‌ای که دارد «جزیره طبیعت کارائیب» نامیده شده‌است. دومینیکا در جنوب گوادلوپ و در شمال مارتینیک واقع شده؛ مساحت دومینیکا ۷۵۰ کیلومتر مربع و جمعیت این کشور ۷۱.۸۰۸ نفر (در سال ۲۰۱۹) است. که از این تعداد ۸۶٫۸٪ از مردم، سیاه‌پوست هستند. طوطی شاهی پرنده ملی این جزیره است و نگاره آن بر روی پرچم دومینیکا نیز نقش بسته است.

جزیره دومینیکا از دیدگاه زمین‌شناسی جوان‌ترین جزیره آنتیل کوچک است و به این خاطر فعالیت‌های آتشفشانی و زمین‌گرمایی هنوز در آن دیده می‌شود. دریاچه جوشان، که دومین چشمه آب‌گرم دنیا است در دومینیکا واقع شده‌است. همچنین اقتصاد دومینیکا کاملاً به گردشگری، کشاورزی و اخذ مالیات وابسته است. کشف این جزیره در تاریخ ۳ نوامبر ۱۴۹۳ بود.اعتبار پاسپورت کشور دومنیکا


داشتن اطلاعات در مورد اعتبار پاسپورت کشور دومینیکا، از جمله موارد مهم و تاثیرگزار در انتخاب این کشور برای اقامت و مهاجرت محسوب می شود. پاسپورت کشور دومینیکا نیز از لحاظ اعتبار پاسپورتش در رتبه ۳۶ دنیا قرار گرفته است و با پاسپورت این کشور امکان سفر بدون ویزا به ۴۶ کشور جهان وجود دارد. همچنین برای ۳۲ کشور جهان با پاسپورت دومینیکا در بدو ورود به مرز ویزا صادر خواهد شد و برای ۱۱۷ کشور دیگر نیز احتیاج به اخذ ویزا خواهید داشت.مزایای اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا


داشتن پاسپورت و تابعیت دومینیکا امکان سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورهای جهان را فراهم می کند.

 • سفر بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا
 • شهروندی مادام العمر با قابلیت انتقال به نسل های آینده
 • عدم نیاز به شرط حضور
 • عدم نیاز به مدرک زبان
 • بدون نیاز به سفر به دومینیکا و انجام مصاحبه
 • کوتاهی زمان پردازش پرونده
 • محرمانه بودن پروسه بررسی پرونده
 • به رسمیت شناختن تابعیت مضاعف در دومینیکا
 • قیمت پایین و به صرفه برای این برنامه نسبت به برنامه های مشابه

روش های اخذ پاسپورت دومینیکا

به منظور کسب پاسپورت دومینیکا دو روش پرداخت کمک بلاعوض به دولت دومینیکا و خرید ملک در پروژه های تعیین شده در دومینیکا وجود دارند. به جز هزینه اصلی که صرف می شود، هزینه های دیگری نیز وجود دارد که در زیربه آن ها اشاره میکنیم:

 • هزینه بررسی پرونده ۱.۰۰۰ دلار آمریکا برای هر پرونده
 • هزینه شهروند سازی به مبلغ ۷۵۰ دلار آمریکا برای هر متقاضی
 • هزینه صدور پاسپورت به مبلغ ۶۰ دلار آمریکا برای هر متقاضی
 • هزینه تمبر به مبلغ ۱۵ دلار آمریکا برای هر متقاضی

 • متقاضی اصلی ۷.۵۰۰ $
 • همسر ۷.۵۰۰ $
 • افراد وابسته ۱۶ سال و بالاتر ۴.۰۰۰ $
 • افراد وابسته ۱۲ تا ۱۶ سال ۲.۰۰۰ $
 • افراد وابسته زیر ۱۲ سال بدون هزینه می باشد.

برای دریافت پاسپورت دومینیکا تنها برای متقاضی اصلی ( یک نفر، فارغ از اینکه شخص مجرد باشد و یا خانواده داشته باشد) باید ۱۰۰.۰۰۰ دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت دومینیکا پرداخت کند.

برای متقاضی اصلی و همسر ۱۷۵.۰۰۰ دلار باید کمک بلاعوض به دولت دومینیکا پرداخت شود.

برای یک خانواده تا سقف 4 نفر در حال حاضر ۲۰۰.۰۰۰ دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت باید پرداخت شود.

برای هر عضو بیشتر از چهار نفر باید نفری ۲۵.۰۰۰ دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت پرداخت شود.


در این پروسه اقدامی سن فرزندان زیر ۱۲ سال در نظر گرفته شده است و برای فرزندان بالای ۱۲ سال تنها باید مبلغ بررسی صحت اطلاعات را برای هر فرزند به این مبالغ اضافه شود.

در این برنامه متقاضی اصلی، همسر او، فرزندان زیر ۳۰ سال، خواهر و برادر خونی یا قانونی (به سرپرستی گرفته شده) زیر ۲۵ سال متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی اصلی یا همسر او شامل پرونده متقاضی اصلی می شوند.

در این روش هیچ گونه شرط حضور یا شرط زبان وجود ندارد و صرفا در عوض سرمایه گذاری و در مدت چند ماه تابعیت و پاسپورت به شما اعطا می شود. مدت اعتبار پاسپورت دومینیکا ۱۰ سال است و بعد از آن هم قابل تمدید است.

افراد وابسته که طبق قانون جدید از اول دسامبر سال 2016 می توانند در پرونده شامل شوند:
 • فرد وابسته که می تواند در پرونده شامل شود، یعنی:
 • همسر متقاضی اصلی
 • فرزند زیر 18 سال متقاضی اصلی یا همسر او
 • فرزند متقاضی اصلی و یا فرزند همسر متقاضی اصلی بین سن 18 سال تا 30 سال که در حال تحصیل تمام وقت باشد و از نظر اقتصادی به متقاضی اصلی کاملا وابسته باشد. (قبلا بین 18 تا 25 سال بود)
 • دختر مجرد متقاضی اصلی که زیر 30 سال سن دارد و تحت حمایت مالی کامل متقاضی اصلی و با او زندگی می کند (قبلا تا 25 سال بود)
 • فرزند متقاضی اصلی و یا فرزند همسر متقاضی اصلی که بالای 18 سال باشد و دارای مشکل فیزیکی و یا ذهنی است به ترتیبی که کاملا تحت حمایت متقاضی اصلی باشد.
 • والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی اصلی یا همسر او که بالای  55 سال سن باشند ( قبلا باید بالای سن 65 سال می بودند) و با متقاضی اصلی زندگی کند و کاملا تحت حمایت وی باشد

فرم مشاوره